Strona główna Archiwum Sprzęt Galeria zdjęć Ruch amatorski Redakcja
 

nr 2/2000 (16)

| ARTYKUŁ | STATYSTYKI |

Statystyka medalistów 1988-1996 r.
    Seul’88 Barcelona’92 Atlanta’96 Razem
1. Deng Yaping   WS-1 WS-1 4 (4,0,0)
  (CHN)   WD-1 WD-1  
2. Qiao Hong   WD-1 WD-1 4 (2.1.1)
  (CHN)   WS-2 WS-3  
3. Yoo Nam Kyu MS-1     4 (1,0,3)
  (KOR) MD-3 MD-3 MD-3  
4. Chen Jing WS-1   WS-2 3 (1,2,0)
  (CHN/TPE)* WD-2      
5. Wang Tao   MD-1 MS-2 3 (1,2,0)
  (CHN)     MD-2  
6. Hyun Jung Hwa WD-1 WS-3   3 (1,0,2)
  (KOR)   WD-3    
7. Liu Guoliang     MS-1 2 (2,0,0)
  (CHN)*     MD-1  
8. Lu Lin   MD-1 MD-2 2 (1,1,0)
  (CHN)        
9. Jan-Ove Waldner   MS-1   1 (1,0,0)
  (SWE)*        
10. Chen Longcan MD-1     1 (1,0,0)
  (CHN)        
11. Wei Quingguang MD-1     1 (1.0.0)
  (CHN)        
12. Kong Linghui     MD-1 1 (1,0,0)
  (CHN)*        
13. Yong Young WS-1     1 (1,0,0)
  (KOR)        
           
14. Kim Ki Taek MS-2     1 (0,1,0)
  (KOR)*        
15. Jean-Philippe   MS-2   1 (0,1,0)
  Gatien (FRA)*        
16. Li Huifen   WS-2   1 (0,1,0)
  (CHN)        
17. Zoran Primorac MD-2     1 (0,1,0)
  (YUG)*        
18. Ilje Lupulescu MD-2     1 (0,1,0)
  (YUG)*        
19. Jiao Zhimin WD-2     2(0,1,1)
  (CHN) WS-3      
20. Jörg Rosskopf   MD-2 MS-3 2 (0,1,1)
  (GER)*        
21. Steffen Fetzner   MD-2   1 (0,1,0)
  (GER)        
22. Gao Ju   WD-2   1 (0,1,0)
  (CHN)        
23. Chen Zhe   WD-2   1 (0,1,0)
  (CHN)        
24. Liu Wei     WD-2 1 (O,1,0)
  (CHN)        
25. Qiao Yunping     WD-2 1 (0,1,0)
  (CHN)        
           
26. Kim Taek Soo   MS-3   2 (0,0,2)
  (KOR)   MD-3    
27. Li Bun Hui   WS-3   2 (0,0,2)
  (PRK)   WD-3    
28. Lee Chul Seung   MD-3 MD-3 2 (0,0,2)
  (KOR)*        
29. Erik Lindh MS-3     1 (0,0,1)
  (SWE)        
30. Ma Wenge   MS-3   1 (0,0,1)
  (CHN)        
31. Yu Sun Bok   WD-3   1 (0,0,1)
  (PRK)        
32. Hong Cha Ok   WD-3   1 (0,0,1)
  (KOR)        
33. Kang Hee Chan       1 (0,0,1)
  (KOR)   MD-3    
34. Park Hae Jung       1 (0,0,1)
  (KOR)     WD-3  
35. Ryu Ji Hae       1 (0,0,1)
  (KOR)*     WD-3  
36. Ahn Jae Hyung MD-3     1 (0,0,1)
  (KOR)        
37. Jasna Fazlić WD-3     1 (0,0,1)
  (YUG)*        
38. Gordana Perkucin WD-3     1 (0,0,1)
  (YUG)        
 
OLIMPIJSKI RANKING WSZECHCZASÓW
  Seul’88 Barcelona’92 Atlanta’96 Razem Razem pkt. za m.1-8*
  Z S B Z S B Z S B medali ’88 ’92 ’96 Suma
1. CHN 2 2 1 3 2 1 4 3 1 19 26 38 42 106
  MS           1 1 1            
  MD 1     1     1 1            
  WS 1 1 1 1 1   1   1          
  WD   1   1 1   1 1            
2. KOR 2 1 1     5     2 11 23 15 11 49
  MS 1 1       1                
  MD     1     2     1          
  WS           1                
  WD 1         1     1          
3. SWE     1 1           2 7 7 1 15
  MS     1 1                    
4. GER   1       1       2   5 7 12
  MS           1                
  MD   1                        
5. YUG   1 1             2 7 1   8
  MD   1                        
  WD     1                      
6. PRK           2       2   7 1 8
  WS           1                
  WD           1                
7. FRA         1         1   5 1 6
  MS         1                  
8. TPE               1   1     5 5
  WS               1            
9. CZE                     4   3 7
10. JPN                     6   3 6
11. RUS                     3 2 1 6
  (URS)                            
12. HUN                     4     4
13. HKG                       2 2 4
14. NED                     2 1   3
15. POL                     1     1
16. AUT                       1   1
17. CAN                         1 1
18. BEL                         1 1
19. BLR                         1 1

(tabela u góry)
* Tabela przedstawia dorobek medalowy i punktowy - za miejsca 1-8 w danej konkurencji. Klasyfikacja punktowa uwzględnia bardziej precyzyjnie osi±gniecia poszczególnych państw, niezależnie od regulaminu danych Igrzysk. W Igrzyskach w sumie wystarowali reprezentanci 58 państw.
* punkty za m. 1-8 w każdej konkurencji przyznano wg zasady: I miejsce - 6 pkt, II m. - 4, m.III-IV - 3 pkt, m.V-VIII - 1 pkt. Ponieważ nie w każdym turnieju rozgrywa się pojedynkio m. 3-4 i 5-8, przyznaje się t± sam± ilo¶ć punktów w danym przedziale.
* W Seulu i w Atlancie rozgrywano mecze o m.3-4 i br±zowe medale wręczono tylko zdobywcom trzeciego miejsca. W porównaniu do IO w Barcelonie "skrzywdzono" w klasyfikacji medalowj m.in. Czechy (4 m. w singlu M. Hrahova w Seulu i P. Korbel w Atlancie), Węgry (4 m. w singlu T. Klampar w Seulu), Japonię (4 m. w deblu kobiet w Seulu Hoshino/Ishida).

(tabela z lewej)
- W Seulu i Atlancie rozgrywano mecze o miejsca 3-4 i przyznawano tylko jeden medal br±zowy w danej konkurencji.
- W Barcelonie wszyscy zawodnicy , którzy przegrali mecze półfinałowe otrzymywali br±zowe medale.
* medali¶ci, którzy wyst±pi± także na IO w Sydney.

 

T.Szydłowski
  copyright © Modest sp z o.o.