Strona główna Archiwum Sprzęt Galeria zdjęć Ruch amatorski Redakcja
 

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI
Warszawa 16-19.11.2000r.

Były to jedne z niewelu zawodów tej rangi, w których turniej kobiet był równie interesujący jak turniej mężczyzn. Tamara Boros udowodniła, że przepaść między Europą i Azją w kobiecym tenisie stołowym przestaje istnieć. Wyśmienicie grająca na tej imprezie Chorwatka w drodze do finału pokanała wiele znakomitych reprezentantek Azji. W półfinale spotkała bardzo agresywnie grającą Koreankę, aktualną Wicemistrzynię Świata, Ryu Jie Hye. Dzięki wspaniałej topspinowej grze, zarówno z forhendu jak i bekhendu, wygrała ten mecz 3:0(23,18,18). W drugim półfinale Chinka Zhang Yinying pokonała Mihaelę Steff z Rumuni 3:2(-22,10,14,-21,16). W finale, po przegraniu pierwszego seta 11:21, wydawało się, że reprezentantka Chin Zhang Yining nie ma najmniejszych szans na wgranie tego meczu. Jednak słabe końcówki w wykonaniu Boros (przy własnym prowadzeniu 20:17 w pierwszym i 20:16 wdrugim secie) spowodowały, że zwyciężczynią okazała się Chinka wygrywając 3:1(-11,20,20,6). Kolejny raz Chińczycy potwierdzili, że mocna psychika jest jednym z najważniejszych elementów w drodze do sukcesu.


Tamara Boros
  foto T.K.

W konkurencji mężczyzn Zoran Primorac bronił honoru uropy w finale gry pojedynczej. Dla nie był to już drugi turniej w tym miesiącu, w którym awansował do finału. Jednak kolejny raz nie udało mu się zwyciężyć. Triumfatorem okazał się 20-letni reprezentant Chin Liu Guozheng, który w trzech setach (10,13,18) pokonał rozstawionego z nr 6 Chorwata. Wygląda na to, że wkrótce będziemy mogli oglądać kolejną gwiazdę chińskiego tenisa stołowego. Olbrzymią niespodzianką okazał się Hiszpan He Zhi Wen, który wygrywając z Vladimirem Samsonowem (BLR), a później z Jeanem-Michelem Saive (BEL) dotarł aż do połfinału. Również nieoczekiwana była porażka jednego z faworytów tego turnieju Jana-Ove- Waldnera (SWE) z Richardem Vybornym z Czech.


Liu Guozheng        foto T.K.

W turnieju deblowym najlepszy okazał się również Liu Guozheng wraz z faworytem tego turnieju Ma Linem, który wcześniej niespodziewanie odpadł z turnieju singlowego. W finale pokonali parę austriacką Werner Schlager / Karl Jindrak 2:0(13,18).
W grze podwójnej kobiet zwyciężyły Chinki Zhang Yining / Zhang Yingying pokonując w finale reprezentantki Rumuni Mihaelę Steff i Ottilię Badescu
2:0 (12,13)


Bartosz Such      foto T.K.

Bardzo dobrze spisał się nasz młody zawodnik Bartosz Such ogrywając zawodników z pierwszej 100 rankingu światowego awansując do 1/16 finału. Gratulujemy!

 
  copyright © Modest sp z o.o.