Strona główna Archiwum Sprzęt Galeria zdjęć Ruch amatorski Redakcja
 

 

WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE
powrót19-04-2006

turnieje Grand Prix06-07-wyniki, opisy
			
W ostatnim turnieju czestniczyło 86 osób……
Jutro opis
	                     		
1 Stępień Marek Łódź 170
2 Bartłomiejczyk Jarosław Rzgów 155
3 Walaszczyk Rafał Pabianice 143
4 Kisiel Jacek Warszawa 133
5-6 Juszko Andrzej Łódź 124
Uściński Waldemar Kutno 124
7-8 Przybyłowicz Marek Warszawa 116
Rebkowiec Waldemar Łódź 116
9-12 Domański Grzegorz Zduńska Wola 108
Konecki Adam Łódź 108
Placek Krzysztof Skierniewice 108
Rogoziński Tomasz Łódź 108
13-16 Gajewicz Konrad Łódź 101
Kalina Leszek Aleksandrów 101
Niedzielski Patryk Łódź 101
Papuga Dawid Łowicz 101
17-20 Ciesiołkiewicz Waldemar Łódź 94
Izdebski Sławomir Łódź 94
Markowski Michał Warszawa 94
Przesmycki Przemysław Łódź 94
21-24 Czerkies Kamil Warszawa 88
Lewandowska Iwona Łódź 88
Mękarski Artur Piotrków Tr. 88
Okrasa Piotr Łódź 88
25-28 Juszko Adam Pabianice 82
Kubisiak Mirosław Warszawa 82
Pytkowski Tadeusz Łowicz 82
Urbańczyk Stanisław Łódź 82
29-32 Cichosz Igor Pabianice 76
Filipczak Jacek Brzeziny 76
Olbiński Janusz Łódź 76
Rudak Mateusz Łowicz 76
33-36 Józala Waldemar Wieluń 70
Kasza Dominik Łódź 70
Kołakowski Lech Skierniewice 70
Orzechowski Zdzisław Łowicz 70
37-40 Domański Marian Andrzejów 65
Rogoziński Ryszard Łódź 65
Rutkowski Sławomir Andrzejów 65
Sobieszek Sławomir Brzeziny 65
41-44 Cichosz Konrad Tomaszów Maz. 60
Gabara Adam Andrzejów 60
Skrzetuski Wojciech Łódź 60
Sobczyński Adam Łódź 60
45-48 Kowalski Andrzej Łódź 55
Marciniak Zbigniew Łódź 55
Pychyński Michał Łódź 55
Wasiak Roman Rzgów 55
49-52 Duraj Andrzej Łódź 50
Pychyński Sławomir Wieluń 50
Sokołowski Witold Łódź 50
Wójcik Paweł Łowicz 50
53-56 Chmielarz Bogdan Wieluń 46
Kapa Łukasz Brzeziny 46
Pinek Jerzy Łódź 46
Wożniak Wiesław Łódź 46
57-59 Dubiela Jacek Łódź 42
Mikołajczyk Grzegorz Łódź 42
Olczak Mariusz Łódź 42
60-64 Głobiński Krzysztof Łódź 38
Ługowska Agnieszka Łódź 38
Ługowski Jarosław Łódź 38
Szopa Dariusz Łódź 38
Żródlak Ryszard Zduńska Wola 38
65-70 Marciniak Iza Łódź 33
Ratyński Wojciech Warszawa 33
Ryczek Henryk Łódź 33
Sokołowski Szymon Łódź 33
Walak Dariusz Łódź 33
Wojciechowski Wojciech Andrzejów 33
71-75 Duda Ernest Opoczno 27
Kwiatkowski Krzysztof Łódź 27
Mruk Wiesław Łódź 27
Wosik Andrzej Brzeziny 27
Zbrojewski Aureliusz Łódź 27
76-81 Jóźwiak Jan Zgierz 21
Krępska Jolanta Andrzejów 21
Marchwicki Paweł Łódź 21
Mielczarek Andrzej Łódź 21
Okupski Zbigniew Łódź 21
Sobczak Edward Łódź 21
82-86 Gniadek Bartosz Łódź 15
Łaski Wiesław Łódź 15
Marciniak Andrzej Łódź 15
Raszkiewicz Adam Łódź 15
Wasiak Tobiasz Rzgów 15






W 5 turnieju Łódzkiego Grand Prix amatorów i weteranów tenisa stołowego
uczestniczyło 77 osób. W finale ponownie Marek Stepień zagrał
z Jarosławem Bartłomiejczykiem, tym razem wygrywając 3:1.
Trzecie miejsce zajął Krzysztof Placek po wygraniu 3:0 z Kamilem Czerkiesem
z Warszawy.



1 Stępień Marek Łódź 170
2 Bartłomiejczyk Jarosław Rzgów 155
3 Placek Krzysztof Skierniewice 143
4 Czerkies Kamil Warszawa 133
5-6 Znyk Cezary Łowicz 124
Przesmycki Przemysław Łódź 124
7-8 Kalina Leszek Aleksandrów 116
Papuga Dawid Łowicz 116
9-12 Czuryłowicz Krzysztof Warszawa 108
Gajewicz Konrad Łódź 108
Konecki Adam Łódź 108
Walaszczyk Rafał Pabianice 108
13-16 Ciesiołkiewicz Waldemar Łódź 101
Izdebski Sławomir Łódź 101
Milewski Justyn Warszawa 101
Skowroński Wojciech Łódź 101
17-20 Masica Tadeusz Zgierz 94
Pytkowski Tadeusz Łowicz 94
Rogoziński Tomasz Łódź 94
Sokołowski Szymon Łódź 94
21-24 Białek Grzegorz Piła 88
Kociołek Dawid Pabianice 88
Lewandowska Iwona Łódź 88
Sobieszek Sławomir Brzeziny 88
25-28 Juszko Adam Pabianice 82
Kołakowski Lech Skierniewice 82
Kubisiak Mirosław Warszawa 82
Mękarski Artur Piotrków Tr. 82
29-32 Kowalski Andrzej Łódź 76
Kulawiński Michał Łódź 76
Rogoziński Ryszard Łódź 76
Wójcik Paweł Łowicz 76
33-36 Filipczak Jacek Brzeziny 70
Kasza Dominik Łódź 70
Markowski Michał Warszawa 70
Wasiak Roman Rzgów 70
37-40 Domański Marian Andrzejów 65
Skrzetuski Wojciech Łódź 65
Urbańczyk Stanisław Łódź 65
Wożniak Wiesław Łódź 65
41-44 Ryczek Henryk Łódź 60
Kwiatkowski Krzysztof Łódź 60
Niedzielski Patryk Łódź 60
Rebkowiec Waldemar Łódź 60
45-48 Banasiak Jarosław Łódź 55
Marciniak Zbigniew Łódź 55
Rechciński Michał Łódź 55
Jóźwiak Jan Zgierz 55
49-52 Kapa Łukasz Brzeziny 50
Olczak Mariusz Łódź 50
Sobczak Edward Łódź 50
Sobczyński Adam Łódź 50
53-56 Głobiński Krzysztof Łódź 46
Kopczyński Jerzy Łódź 46
Mielczarek Andrzej Łódź 46
Mistrzak Michał Łódź 46
57-60 Marciniak Andrzej Łódź 42
Marciniak Iza Łódź 42
Wnęk Stanisław Łódź 42
Wosik Andrzej Brzeziny 42
61-64 Haniecki Damian Łódź 38
Kołdziejski Damian Łódź 38
Ratajczyk Adrian Łódź 38
Sienkiewicz Krzysztof Łódź 38
65-68 Duraj Andrzej Łódź 34
Okrasa Piotr Łódź 34
Pychyński Michał Łódź 34
Wieteska Karol Skierniewice 34
69-72 Dubiela Jacek Łódź 31
Mikołajczyk Grzegorz Łódź 31
Raszkiewicz Adam Łódź 31
Gniadek Bartosz Łódź 31
73-76 Krępska Jolanta Andrzejów 28
Wasiak Tobiasz Rzgów 28
Wojciechowski Wojciech Andrzejów 28
Rogalski Arkadiusz Łódź 28
77 Gralewski Adam Łódź 25





O terminie szóstego, ostatniego turnieju jak Mistrzostw Województwa Łódzkiego
i Otwartych Mistrzostw Łodzi będziemy poinformować jeszcze w tym tygodniu.


Dziękuję Henrykowi Ryczkowi za pomoc techniczną, sędzinie Darii Dutkiewicz,
Iwonie Lewandowskiej, Stanisławowi Urbańczykowi i wszystkim "grupowym" oraz wszystkim,

którzy pełnili funkcję sędziów liczących za pomoc w prowadzeniu zawodów.

Gospodarzem obiektu na MKS JEDYNKA był Piotr Winnicki.

Zawody wspierają Henryk Ryczek (STONE MASTER), Wiesław Mruk (ŁZE)
oraz Teresa i Jerzy Klinger (MODEST)

Waldemar Cisiołkiewicz





Drugi Turniej GRAND PRIX


Drugi turniej z cyklu Grand Prix Łodzi amatorów i weteranów tenisa stołowego przejdzie
do historii jako pierwszy, który rozpoczął się o zaplanowanej godzinie. Stało się tak,
ponieważ odpowiednio zadziałał zautomatyzowany system losowania i pracowaliśmy na
odpowiednio skonfigurowanym sprzęcie zapewnionym przez Prezesa Firmy STONE MASTER.
Jesteśmy teraz przekonani, że punktualność będzie cechą charakterystyczna tych i innych
dużych zawodów przez nas organizowanych.
Postaraliśmy się też o to, aby każdy sobie pograł. Większość zawodników rozegrała 5 lub
6, medaliści 7 a najsłabsi w turnieju po 4 gry (wszystkie do 3 wygranych setów).
W systemie rozgrywania turnieju był jednak poważny mankament. Zdarzało się, że zbyt
szybko (szczególnie w grach o miejsca 17-24) dochodziło do rewanżów pomiędzy
zawodnikami. Najbardziej poszkodowanym, był Arek Pyrka, który musiał dwukrotnie grać z
Krzysztofem Plackiem i Adamem Sobczyńskim (dodatkowo kolega z drużyny!). Jego i innych,
których to spotkało, przepraszamy.
Postaram się wprowadzić takie poprawki, aby to wyeliminować tzn.:
osoby, które zagrają ze sobą w grupie eliminacyjnej będą mogły zagrać ze sobą dopiero w
półfinale turnieju głównego lub w swojej ostatniej grze o miejsca.

Niższa niż zwykle frekwencja była spowodowana zarówno WTK-iem seniorów jak i Świętem
nadzieję, że 10.12.06 r. wszystko wróci do normy
A może wpływ miały też niezbyt atrakcyjne nagrody na poprzednim turnieju?
O prawdziwości tej tezy świadczy fakt jak bardzo istotne jest dla niektórych losowanie
nagród. Otóż tym razem Pan Wiesław Mruk zadbał o nie znakomicie a ich losowanie
przebiegło szybko i sprawnie. Niestety nieopatrznie wylosowaliśmy wszystkie.
Po wylosowaniu ostatniej nagrody niektórzy uczestnicy zaczęli opuszczać salę, co nie
było niezbyt koleżeńskim gestem w stosunku do najlepszych w zawodach, którzy byli
dekorowani już przy prawie „pustych trybunach”.
To tyle, jeśli chodzi o minusy. Plusów i pozytywnych zachowań było zdecydowanie więcej.
Wiele koleżeńskich gestów, bezstronne sędziowanie i bardzo wiele wyrównanych, stojących
zarówno na wysokim jak i czysto amatorskim poziomie.
Turniej wygrał Marek Stępień, pokonując w finale Walka Uścińskiego 3:1.
W grze o trzecie miejsce Adam Konecki wygrał w takim samym stosunku z „hałaśliwym” jak
zwykle Przemkiem Przesmyckim.
Najlepsi otrzymali regulaminowe nagrody a zwycięzca dodatkową nagrodę – zegarek,
ufundowany przez Pana Henryka Ryczka.
Za pomoc w prowadzeniu zawodów dziękuję Konradowi Gajewiczowi i Iwonie Lewandowskiej.
Przypomnę też, że stałą pomocą (zabezpieczenie turniejów w piłeczki i liczydła, strona
internetowa…)służy nam Pan Jerzy Klinger z MODESTU.
Daria Dutkiewicz ponownie pełniła obowiązki Sędziego Głównego a gospodarzem zawodów”
był Piotr Winnicki.
Właściwie to nie sposób wymienić wszystkich współorganizatorów NASZYCH ZAWODÓW.
Uważam, że jest nim każdy, kto chętnie sędziuje gry turniejowe, a osób takich jest
bardzo dużo, zarówno wśród uczestników jak i kibiców.

DLA WSZYSTKICH WIELKIE PODZIĘKOWANIE

Kolejny, trzeci turniej odbędzie się 10 grudnia.







Wyniki:
2 turniej
p-ty
1 Stępień Marek 170
2 Uściński Waldemar 155
3 Konecki Adam 143
4 Przesmycki Przemysław 133
5-6 Bartłomiejczyk Jarosław 124
Rebkowiec Waldemar 124
7-8 Ciesiołkiewicz Waldemar 116
Gajewicz Konrad 116
9-12 Cichosz Konrad 108
Niedzielski Patryk 108
Placek Krzysztof 108
Pytkowski Tadeusz 108
13-16 Filipczak Jacek 101
Kostecki Piotr 101
Olbiński Janusz 101
Rutkowski Sławomir 101
17-20 Milas Tymoteusz 94
Nowakowski Maciej 94
Pinek Jerzy 94
Pyrka Arek 94
21-24 Mielczarek Andrzej 88
Rechciński Michał 88
Sobczyński Adam 88
Wasiak Roman 88
25-28 Kołakowski Lech 82
Kowalski Andrzej 82
Sobieszek Sławomir 82
Wożniak Wiesław 82
29-32 Marchwicki Paweł 76
Ryczek Henryk 76
Rydz Tomasz 76
Zimoń Mariusz 76
33-36 Skrzetuski Wojciech 70
Szwed Jacek 70
Urbańczyk Stanisław 70
Walak Dariusz 70
37-40 Gabara Adam 65
Kopczyński Jerzy 65
Krępska Jolanta 65
Rogoziński Ryszard 65
41-44 Marciniak Andrzej 60
Okupski Zbigniew 60
Wawrzyniak Zbigniew 60
Wojciechowski Wojciech 60
45-48 Bobrowski Tadeusz 55
Dubiela Jacek 55
Lewandowska Iwona 55
Łępicki Andrzej 55
49-52 Duraj Andrzej 50
Jóźwiak Paweł 50
Mikołajczyk Robert 50
Stanowski Piotr 50
53-56 Dziedziński Marek 46
Juchniewicz Jerzy 46
Pająk Artur 46
Sienkiewicz Krzysztof 46
57-60 Dziubałtowski Sławomir 42
Głobiński Krzysztof 42
Mruk Wiesław 42
Pająk Stanisław 42
61-64 Haniecki Damian 38
Kwiatkowski Krzysztof 38
Skrzetuski Michał 38
Wasiak Tobiasz 38
65 Kiciński Ryszard 33





Drugi Turniej GRAND PRIX



W 1 turnieju Łódzkiego Grand Prix amatorów i weteranów tenisa stołowego
uczestniczyło 75 osób. Liczyliśmy na wielu więcej i dlatego wariant
na taka liczbę grających był co prawda opracowany ale jako bardziej jako awaryjny.
Było nam bardzo przykro, gdy pomimmo dużego wysiłku włożonego w przygotowania nie wszystko
funkcjonowało tak jak było zaplanowane. Wystąpiły nieprzewidziane problemy
związane z "komputeryzacją zawodów", między innymi nie zadziało automatyczne
drukowanie grup eliminacyjnych. Po wprowadzeniu opowiednich korekt
w oprogramowaniu na drugim turnieju wszystko powinno być już w porządku.
Dużo do myślenia daje też granie eliminacji w grupach (5-6 osobowych) każdy
z kazdym. Zaletą tego systemu jest to, że każdy gra w eliminacjach 4 lub 5 gier
(plus jedna gra o miejsca) ale wadami możliwość kombinowania i "układania"
znających się zawodników oraz różnice w czasie zakończenia gier w tych grupach,
a co za tym idzie nie można rozpocząć drugiej części zawodów.
Zasada że do turnieju głównego oprocz miejsc 1 i 2 awansuje jeszcze czterech
zawodników z relatywnie najlepszym bilansem punktowym też jest kontrowersyjna
i wywołuje dodatkowo chyba niezdrowe emocje przy (czasochłonnym) wyłanianiu
szczęśliwców.
Trzeba to szybko dokładnie przemyśleć i zastanowić się czy rzeczywiście
lepiej będzie (jak może zbyt pochopnie zapowiedzieliśmy) zwolnić z eliminacji
kilku najlepszych zawodników czy może jednak grać eliminacje w "grupach radzieckich"
Istnieje jeszcze możliwość, że w turnieju głównym zagra 48 zawodników, jednak
w tym wariancie najprawdopodobniej "od tyłu" można by zająć maksymalnie
miejsce 9-16 a nie 9-12 jak przy 32 grających.
Byłoby dużo łatwiej gdybyśmy dysponowali dwoma stołami więcej, ale trudno
trzeba cieszyć się z tego co mamy i opracować system na 14 stołów.
O podjętych decyzjach poinformujemy uczestników w komunikacie organizacyjnym
drugiego turnieju naszego cyklu , który rozegrany zostanie 12 listopada.
Zawody po raz pierwszy prowadziła licencjonowana sędzina Daria Dudkiewicz
i radziła sobie bardzo dobrze w zaistniałych okolicznościach.
Dziękuję Konradowi Gajewiczowi Henrykowi Ryczkowi za pomoc w prowadzeniu
zawodów a Jerzemu Klingerowi z firmy MODEST za podarowanie piłeczek TSP którymi
rozgrywalismy turniej.
Główną nagrodę, deskę DONIC PERSON PAWERPLAY wylosował Wojciech Skrzetuski.
Na szczęście nikt ni musiał korzystać z usług obecnej na turnieju opieki medycznej,
chociaż bardzo bliski tego w grze półfinałowej był Kierownik Zawodów






1 Bartłomiejczyk Jarosław Rzgów
2 Ciesiołkiweicz Waldemar Łódź
3 Balawajder Paweł Łódź
4 Walaszczyk Rafał Pabianice
5-6 Mękarski Artur Piotrków Trybunalski
Wrzosek Andrzej Rawa Mazowiecka
6-7 Kociołek Dawid Łódź
Dulęba Bartłomiej Łódź
9-12 Cichosz Igor Pabianice
Gajewicz Konrad Łódź
Konecki Adam Łódź
Olbiński Janusz Łódź
13-16 Juszko Adam Pabianice
Pinek Jerzy Łódź
Przesmycki Przemysław Łódź
Rebkowiec Waldemar Łódź
17-29 Juszko Andrzej Łódź
Pytkowski Tadeusz Łowicz
Filipczak Jacek Brzeziny
Skrzetuski Wojciech Łódź
21-24 Bąk Marcin Łódź
Wożniak Wiesław Łódź
Marciniak Zbigniew Łódź
Rutkowski Sławomir Andrzejów
25-28 Jóźwiak Jan Zgierz
Nowakowski Maciej Łódź
Kulawiński Michał Łódź
Kwiatkowski Krzysztof Łódź
29-32 Ługowski Jarosław Łódź
Śniady Kacper Pabianice
Walak Dariusz Łódź
Wojciechowski Wojciech Andrzejów
33-37 Domański Marian Andrzejów
Mielczarek Andrzej Łódź
Porzucek Bartosz Pabianice
Sobczyński Adam Łódź
Urbańczyk Stanisław Łódź
38-42 Izdebski Sławomir Łódź
Ryczek Henryk Łódź
Sienkiewicz Krzysztof
Sobieszek Sławomir Brzeziny
Szwed Jacek Łódź
43-48 Jaskuła Małgorzata Łódź
Marciniak Iza Łódź
Marchwicki Paweł Łódź
Milas Tymoteusz Łódź
Skołd Przemysław Andrzejów
Smejda Rafał Bełchatów
49-56 Dziedziński Marek Tomaszów Mazowiecki
Gabara Adam Andrzejów
Gontarek Tomasz Brzeziny
Kowalski Jacek Łask
Łępicki Andrzej Tomaszów Mazowiecki
Makarow Piotr Łódź
Niedzielski Patryk Łódź
Ratajczyk Adrian Łódź
57-63 Wasiak Tobiasz Rzgów
Duraj Andrzej Łódź
Ługowska Natalia Łódź
Kowalski Andrzej Łódź
Kopczyński Jerzy Łódź
Wosik Andrzej Brzeziny
Wawrzyniak Zbigniew Łódź
64-70 Jóźwiak Paweł Zgierz
Głobiński Krzysztof Łódź
Jarosz Radosław Łódź
Dubiela Jacek Łódź
Ługowska Agnieszka Łódź
Wasiak Roman Rzgów
Bobrowski Tadeusz Łódź
71 Zimoń Mariusz Łódź
72 Juchniewicz Jerzy Łódź
73 Soliński Jarosław Łódź
74 Raszkiewicz Adam Łódź
75 Fijałkowski Rafał Łódź




 

   copyright © Modest sp z o.o.